Kvastverkstad

Söndag 2 april kl 13-15
Torpet Lovisedal (Runristarvägen 65)

Förbered er inför färden till Blåkulla! Kom till Lovisedal och bind din kvast!

En aktivitet för dig och dina barn. Vi binder björkris till kvastar vid Ladan på Lovisedal (Runristarvägen 65). På bordet finns de material du kan behöva, men ni behöver ha arbetshandskar och det kan underlätta att ta med sekatör också. På bordet står också saft och bullar och en kaffetermos (och te) till de vuxna. Vi kommer att vara ute, men under tak så klädseln bör anpassas därefter. Vi har plats för cirka 10 barn.

Vill ni vara med så anmäl via mejl senast 31 mars till annasigrid@torpetlovisedal.se eller på föreningens facebooksida.

Välkomna!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.